29.11.2022


...w Zakopanem, organizowane przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą..KOBIECY GEN BIZNESU,

Z naszego stowarzyszenia wybrała się tam Małgorzata Podolska, przepiękny hotel Belvedere, profesjonalizm p.Agaty Wojtowicz i p. Karola Wagnera, cała plejada zaproszonych gości i bohaterki : kobiety z Podhala, które niedawno rozpoczęły działalność gospodarczą i osiągnęły sukces!! Realizują się w wielu dziedzinach, są pełne pomysłów i wytrwałości. Ich firmy to : Zakopiańska Akademia Śpiewu, Żywioły, Trening Naturalny, Górski Hyr ,Stos Słodkości, Podhalanka, Lady Kitchen, Folk Design,Tatrzańska Spiżarnia, Biżuteria Alessandra. Dziewczyny górą! Były także ciekawe prelekcje o roli kobiet w dzisiejszych czasach. Lunch i nawiązywanie kontaktów 😁


29.11.2022

Otrzymaliśmy zaproszenie na XXII Tatrzańskie Forum Gospodarcze w Zakopanem, myśl przewodnia spotkania to : KOBIECY GEN BIZNESU.

13.11.2022

Dzisiejsze warsztaty rozpoczęliśmy rysunkami symultanicznymi, by zrównoważyć pracę półkul mózgowych tj. zrobiliśmy pionową kreskę na środku kartki i trzymając w dwóch rękach kredki, równocześnie rysowaliśmy w sposób lustrzany to samo, zaczynając od dowolnego punktu na kartce.

Natomiast tematem wykładu były różne aspekty widzenia i spostrzegania, informacje przekazywał nam prof.Henryk Knapik.

12.11.2022

Na spotkanie przyszła Martyna Staszel z Rodziną, przyniosła pięknie namalowane pejzaże Tatr i nie tylko...

Odbyły się także warsztaty na temat odżywiania i diet , prowadzone wspólnie przez rodzeństwo Marię Wojciechowską i Henryka Knapika.

28.10.2022

Zwróciliśmy się do Wójta naszej gminy Bukowina Tatrzańska z prośbą o dofinansowanie przyszłorocznych warsztatów ARMILA 2023.

09.10.2022

Mieliśmy prezentację prac Marysi Wnuk z "Kenara",wszystkie zachwyciły nas piękną kreską.Marysia jest bardzo utalentowana i pracowita. Została uhonorowana tak, jak poprzednio Jej koleżanka -nagrodami. Potem prof.Henryk Knapik powtórzył swój wykład o " Mowie ciała".

08.10.2022

Odbyły się warsztaty o Fengshui prowadzone przez Małgorzatę Podolską ze Stowarzyszenia. Po wstępnych informacjach uczestniczki robiły wyklejankę na siatce bagua w formie "Tablicy marzeń".Taką tablicę należy powiesić w widocznym miejscu w mieszkaniu, często spoglądać na nią i myśleć pozytywnie.Wszystko się SPEŁNI!!!

18.09.2022

Działo się mnóstwo:

a) z Liceum Plastycznego - "KENARA" przyszła Marysia Chowaniec z Rodzicami, przyniosła swoje prace, opowiadała o sobie, za odwagę otrzymała nagrodę od Banku Karpatia i Starostwa Tatrzańskiego 😁

b) udało się nam zaprosić do poprowadzenia wykładu Prof. nadzw.Henryka Knapika; tematem była mowa ciała i związek między myśleniem a zachowaniami. Pan Profesor zauroczył wszystkich swoją mądrością i erudycją.

c) podczas przerwy w wykładzie P. Agnieszka Korczyńska przybliżyła nam jogę i tai chi, wspólnie próbowaliśmy wykonywać z Nią łatwiejsze ćwiczenia.

17.09.2022

Odbyły się pierwsze warsztaty, zostały poprowadzone przez Małgorzatę Podolską i Marię Wojciechowską ze Stowarzyszenia. Wspólnie obejrzeliśmy film Sekret", a potem dzieliliśmy się spostrzeżeniami i szukaliśmy powiązań między życiem a pozytywnym myśleniem. Każdy uczestnik zaplanował sobie najbliższą przyszłość 😁😁😁 i teraz tylko czekamy na same cudowne rzeczy!!!

11.09.22

Podtrzymujemy przesłanie, że poprzez miłość, empatię i pomaganie innym zmieniamy świat i ludzi. Myślimy pozytywnie, jest nas bardzo dużo, utworzyliśmy już siatkę z otwartych serc, okalającą Ziemię. Tak dzieje się na każdym kontynencie. Nie jesteśmy sami.

07.09.2022

Rozmawialiśmy z P.Ireną Budziszewską autorką nowatorskiej książki : "Pomoce naukowe w nauczaniu przez zabawę kl.I-III". Pani Irena przez 30 lat pracowała z dziećmi klas początkowych stosując metodę zabawy, która stwarza dziecku możliwość wykazania się własną aktywnością i samodzielnością, a także - co najważniejsze - pozwala na łatwe i szybkie zniwelowanie różnic pomiędzy uczniami słabszymi i zdolnymi o różnym stopniu rozwoju. Wypełnianie ćwiczeń jest niezrozumiałe i trudne dla małych dzieci, bo one wcześniej muszą przejść przez Ogniwa Poznania : etap pojęć, etap umiejętności i sprawności, co w czasie zabawy dzieje się błyskawicznie.

Szukamy możliwości wprowadzenia tych rozwiązań w szkołach, czekamy na podpowiedzi...

-korzystano z informacji na stronie P. Ireny Budziszewskiej: www.eduzirena.pl, e-mail : biuro@eduzirena.pl

01.09.2022

Przechodzimy do konkretów z "KENAREM", zaproponowaliśmy już terminy spotkań z uczniami na naszych warsztatach do końca 2022r.

Byliśmy na "zapoznaniu" w Starostwie Tatrzańskim, które jest naszym organem nadzoru. Liczymy na pomoc i współpracę.

21.08.2022

Do końca sierpnia organizujemy się, uzupełniamy dokumentację urzędową, a od września zaczynamy warsztaty osobowościowe / pozytywne myślenie, kreowanie rzeczywistości, tablica marzeń ... / w powiązaniu z aktywnym spędzeniem czasu i dietą wegańską. Na tym spotkaniu poznamy pierwszego ucznia z "Kenara."

12.08.2022

Przeprowadziliśmy rozmowę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem na temat promowania uczniów tej szkoły.