27.06.2023

Oglądaliśmy w Krakowie Dworek Białoprądnicki, Zajazd Kościuszkowski, Centrum Kultury na Mikołajskiej, dom kultury Wola, ale jeszcze nie mamy ustalonego miejsca na dalsze warsztaty. Dajemy sobie czas przez wakacje. Może jakaś podpowiedź?

29.06.2023

Drugie potencjalne miejsce do dalszej współpracy to Pałacyk Zielińskich też w Kielcach, bajkowe klimatyczne miejsce w centrum miasta z pięknym ogrodem, muszlą koncertową, oranżerią. Cudnie byłoby tam mieć spotkania.28.06.2023

W Kielcach byliśmy w Muzeum Dialogu Kultur, rozmawialiśmy o współpracy. Mają tam w tej chwili wystawę o Śląsku, stałą wystawę miniatur samochodów i ideę dialogu kulturowego też prezentowaną w formie wystawy zdjęć i tekstów i niedużą kolekcję archeologiczną- po prostu patchworkowe muzeum😁


29.06.2023

Nawiązaliśmy nowe kontakty na II Targach Organizacji Pozarządowych w Kielcach. Nie wystawialiśmy się tam, tylko byliśmy gośćmi. Fundacja BIS z Krakowa będzie nam pomagać przy aplikacji o dotacje unijne z funduszu SPLOT WARTOŚCI. Dopisaliśmy się do Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej. Spółdzielnia socjalna KAMPU poprowadzi nam warsztaty związane z historią Krakowa, a Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem pomoże w kontaktach z młodymi aktywistami. Energetyczny pozytywnie Burmistrz z Nakola na Roztoczu robił świetną reklamę Euroregionu i dobrze nam się rozmawiało o przyszłej współpracy.😁

17-18.07.2023

Byliśmy w okolicach Kielc przyglądnąć się działalności 3 ośrodków, pomagających ludziom.

Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie
www.nadziejarodzinie.org.pl

Prowadzi między innymi / bardzo szeroko działają, naprawdę imponujący dorobek po 20 latach istnienia/ Ośrodek Rehabilitacji dla Osób Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych w Pałęgach / mieszkańcy wioski przez wiele lat nie akceptowali ośrodka, ale teraz pomagają sobie nawzajem / Pobyt trwa od pół roku do roku, przyjmowane są osoby w wieku 15-25 lat, kierowane przez instytucje lub przywożone przez rodziców. Warunkiem pozostania jest podpisanie regulaminu, oprócz terapii mają możliwość uzupełnić wykształcenie. Po zakończonej terapii przez rok mogą mieszkać i usamodzielniać się w hostelu dla osób uzależnionych/ prowadzi stowarzyszenie/, do 2 miesięcy muszą znaleźć pracę, jeśli potrzeba to Centrum Integracji Społecznej / też stowarzyszenia/ znajduje im pracę. Co jest najbardziej interesujące , to fakt,że 90 % osób wyleczonych osiedla się wokół Kielc, nie wracają do swoich środowisk, zakładają rodziny i raz w roku spotykają się ze swoimi byłymi terapeutami - już w nowej roli : przyjaciółmi.

Stowarzyszenie Arka Nadziei
www.arkanadziei.pl
/działa od 2006 roku/

Prowadzi między innymi Schronisko dla Bezdomnych; teraz będą to rodziny, dla których przygotowywane są w pełni wyposażone mieszkania 40 m kwadratowych. Oglądaliśmy przepiękny teren wokół ośrodka, w tej chwili stowarzyszenie reorganizuje się, plany na przyszłość ma imponujące, trzymamy kciuki za powodzenie !!!

Świętokrzyski Klub Abstynentów "Raj" w Kielcach

Prowadzony jako przyjazne miejsce dla każdego, również dzieci mają tutaj świetlicę. Miejsce cotygodniowych spotkań, zajęć sportowych, kulturalnych i rozwojowych z charyzmatycznym szefem .😁


2-6 Maja 2023

Rozpoczęliśmy starania, by uruchomić miejsca na warsztaty Armila w Kielcach, Płońsku, Białymstoku.

20.04.2023 godzina 17.00

Razem z Bankiem Ziem Górskich Karpatia zapraszamy serdecznie na spotkanie z prof.biologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Maciejem Walczakiem na temat nowych rozwiązań w uprawach ziemi i funkcjonowaniu obiektów turystycznych do sali konferencyjnej banku w Białce Środkowej nr 55.

30.03.2023

Rozpoczynamy współpracę z Akademickim Centrum Kształcenia Ustawicznego i Klubem Studenckim Arka przy Uniwersytecie Rolniczym.Dostaliśmy do dyspozycji salę, na razie na 3 terminy wiosenne.

27.03.2023

Złożyliśmy aplikację o dofinansowanie nas- młodej organizacji do programu Małopolska Lokalnie. Procedura jest dość złożona, wyniki będą znane na początku maja, wcześniej będziemy się musieli zaprezentować przed komisją, proszę trzymać kciuki.

28.02.2023

ZAPRASZAMY serdecznie na nasze pierwsze warsztaty w Krakowie, które odbędą się 28.02.23 r o godzinie 17.00 w Centrum Obywatelskim przy ulicy Reymonta 20 /STADION miejski/, organizowane przez stowarzyszenie Ludzie Przyszłości.

Najpierw będzie parę słów o stowarzyszeniu, potem będziemy uczyć się pozytywnego myślenia, a następnie pan Tomasz Janas przybliży nam zasady nowoczesnych spółdzielni.


14.02.2023

Mamy zarezerwowaną salę na spotkania w Centrum Obywatelskim w Krakowie przy ul.Reymonta 20 / budynek Stadionu Miejskiego / w dniach 28.02.2023, 17.03.2023 i 06.04.2023 od godziny 17.00. Do zobaczenia !

25.01.2023


Rozpoczęliśmy rozmowy o miejscu spotkań i warsztatów w Krakowie; jeżeli będzie to możliwe, to już w lutym odbędzie się tam pierwszy wykład.