08.06.2024

Uczestniczyliśmy w pierwszym spotkaniu Towarzystwa Przyjaciół Wawelu, założone cele towarzystwa to : zdrowie, bezpieczeństwo , rozwój i w tym nurcie było spotkanie.

Profesor Henryk Knapik w swoim wykładzie skoncentrował się na pytaniu : " Zdrowie, choroba, jak to jest ? ":

Jesteśmy jednością ciała i ducha, ale medycyna zachodnia/ i nasza/ od 500 lat leczy tylko ciało, natomiast na wschodzie stosuje się profilaktykę, by do choroby nie dochodziło.

W 1967 roku opracowano w punktach tabelę ,jak zmiany w życiu oddziałowują na nasze zdrowie , i tak przykładowo śmierć współmałżonka to - 100 punktów, rozwód - 73, ciąża - 50, zadłużenie ponad 1/2 dochodów półrocznych- 31, wakacje - 13, przykrości powtarzające się - 10. Przy nazbieraniu ponad 300 punktów w 12 miesięcy do dwóch lat zachorujemy na coś, bo każde z tych wydarzeń /pozytywnych czy negatywnych / powoduje nadmierną produkcję kortyzolu-hormonu stresu, podobnie jak mało snu, kofeina,infekcje, traumy. Obniżyć kortyzol możemy poprzez śmiech, taniec, aerobik, muzykoterapię, masaże i zażywanie magnezu, kwasów omega, ashwagandhy. Kortyzol spada też po posiłku, stąd to " zajadanie stresu " u niektórych. Co śmieszne, to trzymanie głowy trochę do góry też poprawia samopoczucie, więc powiedzenie " nie zadzieraj nosa" trzeba odłożyć do lamusa🙂.

Istnieje wiele metod pomagania sobie w zdrowieniu, które przedstawił nam Aleksander Berdowicz :

BSM - powinno się uczyć dzieci, polega na przykładaniu rąk do głowy, popularyzowane przez Piotra Lewandowskiego,

Paida i Lajin - pobudzanie organizmu poprzez oklepywanie głowy i rozciąganie, opracowane przez Hongchi Xiao, są w Polsce warsztaty z tej metody,

Wibrogimnastyka- stoimy prosto,nogi złączone,boso, stajemy na palcach 1cm nad ziemią i energicznie opadamy na pięty, 1 ćwiczenie na minutę bez pośpiechu po 30 uderzeniach przerwa 5-10 sekund, wykonujemy 3-5 razy w ciągu dnia po 60 wstrzasów- to chyba najprostsza metoda ,która pobudza krążenie krwi, płynów limfatycznych, hamuje rozwój cukrzycy, jest metodą na długowieczność zaproponowaną przez Aleksandra Mikulina.

Mieliśmy też pokaz urządzenia iteracore, które powstało w Chinach, wytwarza fale terahercowe o częstotliwości naszych komórek . Iteracore wibrując podgrzewa nasze ciało, fale wchodzą do 30 cm wgłąb, aktywują zdrowe komórki do działania, usuwają chore, zmieniają strukturę krwi, usuwają trądzik i łuszczycę.

27.04.24

Pojechaliśmy spotkać się osobiście z Jadwigą Łopatą i Julianem Rose w ich gospodarstwie ekologicznym w Stryszowie, gdzie przyroda /uprawy ekologiczne ,również pod kopułami/ łączy się z nowoczesnością /moduły fotowoltaiczne, świetliki rurowe, kolektor słoneczny/ i powstaje ciekawe połączenie samodzielnej Arki z zabudowaniami z gliny ze słomą .Warto zaglądnąć na ich stronę www.eko-cel.pl. Jadwiga i Julian to również bardzo aktywni działacze, udzielający się w protestach przeciw wprowadzeniu GMO , NGT, zielonego ładu. Organizują spotkania/ na takim poznaliśmy się 09.03.24 w Krakowie/, na które zapraszają wykładowców świadomych obecnych zagrożeń i przybliżających te tematy słuchaczom.

Nasze stowarzyszenie opiera się na pozytywnym myśleniu, empatii i wierze w ludzi; nie chcemy nikogo straszyć, ale jak napisał Julian w jednej ze swoich książek "Pokonać umysł robota-Zachować człowieczeństwo ":

"W czasie, gdy świat pogrąża się w chaosie, na skutek odgórnego despotyzmu i oddolnego poprawnego politycznie pacyfizmu, poszukiwacze /swojej duchowej/ ścieżki siedzą w lotosie , kontemplując i medytując "

To zdanie daje dużo do myślenia; bądźmy świadomi naszej rzeczywistości, rozmawiajmy o tym z innymi, działajmy na rzecz poprawy , pamiętając o zachowaniu swojego człowieczeństwa/ w erze IA to już nie slogan /.

Julian Rose ma swoją stronę : www.renesans21.pl, można tam zapoznać się z Jego wiedzą, przemyśleniami i wskazówkami co należy robić. Zachęcamy do zapoznania się !!!


16.03.24

Zostaliśmy zaproszeni na ostatnie spotkanie/ przed transformacją w stowarzyszenie / Towarzystwa Zwolenników Czakramu Wawelskiego , kierowanego przez charyzmatycznego Andrzeja Nikodemowicza: twórcę, terapeutę, wykładowcę.

Na świecie działa 7 połączonych ze sobą czakr mocy, jedna z nich jest na Wawelu, wiele osób przychodzi pod Kaplicę Gereona i w skupieniu czerpie energię z tego miejsca, widzi się tutaj ludzi z różnych stron Ziemi.

Na temat czakr, czakramów, energii słów i kształtów, ale nie tylko, miał pasjonujący wykład prof Henryk Knapik /w 2022roku prowadził nasze 3 warsztaty /. Występ Profesora to było głębokie kompendium wiedzy w pigułce, każde hasło to nowy temat.

Kilka przykładowych uwag :

-modlitwa "Ojcze Nasz.." to mantra uaktywniająca nasze czakramy

-grupa powyżej 12 osób jest w stanie kreować rzeczywistość, trening mentalny trzeba kształtować od dziecka /rysowanie, mówienie,planowanie, wizualizacja/

-wszystko jest ważne, uważaj co mówisz, jakie cele sobie wyznaczasz

-intuicja to wiedza nieuświadomiona,

- nasze myśli mogą zmieniać DNA

"Gdzie są nasze myśli, tam i my jesteśmy" mówił Budda

Obrazy malowane Gansami Keshe i podstawę wiedzy o gansach przedstawiła Beata Cichosz z Wrocławia.

Gansy zostały wyprodukowane przez irańskiego fizyka jądrowego Mehrana Keshe,nazwa oznacza gas at nano state, czyli gaz w nano-stanie ciała stałego, mogą być z metali, żywienia,ziół. Gansy zasilają energetycznie, dostarczają informację, regenerują, wymieniają swoje pole z otoczeniem, nie wyczerpują się. Obrazy malowane farbami pomieszanymi z gansami emitują światło w zależności od emocji osoby przebywającej obok, a co najważniejsze likwidują negatywne działanie pola elektromagnetycznego / a wszyscy go mamy w nadmiarze /. Więcej o gansach i ich produkcji można dowiedzieć się na warsztatach organizowanych przez Macieja Filipiaka.

09.03.24 Kraków

Zostaliśmy zaproszeni na cykliczne spotkanie organizowane przez portal Do prawdy i Międzynarodową Koalicję dla Ochrony Polskiej Wsi. Relacja z tego spotkania jest na stronie portalu, a tutaj tylko parę spostrzeżeń.

Przyszłość rolników w Polsce jako głównych wytwórców żywności jest całkowicie związana z konsumentami, którzy polegają na ich produktach, aby zdrowo wyżywić siebie i swoje rodziny. Kupujmy lokalną żywność wolną od GMO i NGT, popierajmy małe lokalne targi warzywno-owocowe.

Uczestniczka Kaxia Kowalewska / tłumaczka i trenerka tajczi/ wystosowała przejmujący apel :

"Zwracam się do wszystkich Polaków, którym leży na sercu, aby nasza Ojczyzna przetrwała i abyśmy przetrwali jako naród, a gdy minie ten trudny czas, mogli zbudować tutaj nasz piękny ,przyjazny ludziom i przyrodzie, obfity, dobry i gościnny, pełen miłości, nasz POLSKI KRAJ : po swojemu, po polsku, z szacunkiem dla innych narodów.

Dbajcie o siebie i o swoje Rodziny. Dbajcie o zdrowy tryb życia, zdrową dietę, wypoczynek. Hartujcie ciało ćwiczeniami, sauną, morsujcie; spacerujcie po lesie, przytulajcie się do drzew i do siebie nawzajem; biegajcie boso -latem po trawie, zimą po śniegu. Hartujcie też ducha kultywując w sobie spokój wewnętrzny, neutralne współczucie, dystans do zdarzeń, zrównoważone emocje. Jest czas, by emocje uwolnić -pośmiać się lub popłakać, a nawet wyzłościć. Ale gdy jest czas działania, macie być mocni jak skała.

Nieście w sercach prawdę, bo tylko prawda i szlachetność serca dają prawdziwą MOC."