ARMILA 23 SIERPIEN 2023

Dzisiaj wraz z Rodziną przybyła Marcelina Kolbusz, by zaprezentować swoje projekty. Marcelina uczyła się w Liceum Plastycznym w Zakopanem w klasie: grafika komputerowa, swą edukację pragnie kontynuować na studiach. Woli pracować w programach graficznych, bo szybciej można uzyskać efekt, nie trzeba np. czekać, aż wyschnie farba. Projekty "ukazują" się Jej i "domagają" się narysowania😁😁 Słowa uznania dla talentu !!

Jej marzeniem jest projektowanie postaci w konwencji fantazy i wykonywanie ich w drukarce 3D, ma bardzo ambitne plany : może komiks ?, może współpraca z twórcami gier komputerowych ? Kolekcjonuje także lalki.....Życzymy realizacji i powodzenia, czekamy na następne spotkanie


ARMILA 08 SIERPIEN 2023

Przyjechała do nas Agnieszka Kucharska : artystka, malarka, animatorka wielu warsztatów dla dzieci i dorosłych.
Najpierw przemalowała buzie dzieciom na magiczne istotki /body painting /, a potem kierując się zasadą ,że "KAŻDY POTRAFI COŚ ZROBIĆ WŁASNORĘCZNIE" poprowadziła warsztaty z wykonywania łapaczy snów.
Aby zrozumieć działanie łapacza snów, musimy przenieść się do indiańskiej wioski z Ameryki Południowej. To właśnie tam pewna Indianka zrobiła dla swojego syna pierwszy łapacz snu. Stworzona przez nią gęsta sieć sznureczków miała za zadanie filtrować sny i uwolnić malucha od koszmarów sennych. Bardzo szybko łapaczom snów przypisano znacznie większą moc. Indianie wierzyli, że jego obecność w domu gwarantuje ochronę domu i jego domowników przed wszystkimi złymi mocami. /google /
Na koniec Agnieszka ubrała fantazyjnie nasze drzewo kasztanowca, realizując swój autorski program : "Prażymy ażurem". Dziękujemy za wspaniale spędzony wspólny czas.😁

ARMILA 14 Lipiec 2023

Przyjechał do nas p. Arkadiusz Kapłon z Gorlic, który jest "człowiekiem renesansu" : ukończył studia o systemach komputerowych i ASP. Maluje obrazy, zajmuje się grafiką komputerową, uczy w szkole informatyki i robotyki, prowadzi zajęcia dodatkowe w Domu Kultury dla dzieci i seniorów, przybliżając im świat cyfrowy.

Pan Kapłon przygotował dla nas obiektywną prezentację na temat sztucznej inteligencji czyli AI.

Doszliśmy do kolejnego przeskoku cywilizacyjnego, nic nie zatrzyma rozwoju nauki, trzeba to zaakceptować i wyciągnąć jak największe korzyści .W 2022 roku pisaliśmy zarys programu naszej partii Sukces dla Ludzi Przyszłości, proponując 20-to tygodniowy tydzień pracy. Zastanawialiśmy się, jak to wszystko się poukłada, no i proszę : mamy AI, która w wielu dziedzinach wyręczy człowieka, ale musi być kontrolowana i sprawdzana.

Przygotowano listę zawodów, gdzie AI szybko będzie mogła pracować : programiści i analitycy danych, dziennikarze i copywriterzy, radcy prawni i asystenci prawni, analitycy rynku, nauczyciele, analitycy i doradcy finansowi,traderzy giełdowi, graficy, księgowi, pracownicy obsługi klienta.

Cały czas trwa poprawianie algorytmów i ustawień, bo np. Chat GPT wymyśla czasami informacje, mogą być preferencje płci lub rasy przy jakiś wyborach / w Amazonie AI przyjmowała do pracy w większości mężczyzn, bo na początku istnienia tej firmy była taka sytuacja i AI wyszukała to w przeszłości /. Systemy komputerowe są coraz sprawniejsze, ale prawdziwie kreatywny i świadomy jest tylko człowiek, a empatia i odczuwanie emocji jest niemożliwe do nauczenia się przez maszyny.ARMILA 11 Lipiec 2023

Gościliśmy ponownie Martynkę Staszel z Gliczarowa, przyniosła nam swoje ostatnie pejzaże tatrzańskie. Metoda malowania widoków gór w plenerze farbami olejnymi, w jaki sposób i w jakiej kolejności - jest całkowicie wypracowana przez Nią, w szkole najczęściej pracują nad martwą naturą i portretami. Jak nam opowiadała, obraz malowany w plenerze, to historia całego dnia : rozpoczyna rano malując niebo, w południe dochodzi do malowania gór, a wieczorem wykańcza pierwszy plan, często przemalowując jeszcze elementy oświetlane przez słońce, które o tej porze inaczej wyglądają. W szkole robi specjalizację z grafiki, wycinając projekty w linoleum i odbijając wzór farbą drukarską.Na studiach będzie się uczyć aranżacji wnętrz, ale jeszcze przed Nią jedna klasa. Życzymy powodzenia !!!!


Po uczcie artystycznej bawiliśmy się w rozpoznawanie języków miłości poprzez ciekawe testy z książki :" 5 języków miłości" autorstwa Gary Chapman. Nasze uczucia możemy wyrażać poprzez : wyrażenia afirmatywne/ pochwały mają duży potencjał /,dobry czas /wspólny/, przyjmowanie podarunków,drobne przysługi i dotyk. Nie zawsze wiemy, co jest dla nas najważniejsze, takie testy pozwalają też odkryć , co się liczy dla naszych bliskich. Polecamy, będą niespodzianki !!!

ARMILA 6 Lipiec 2023

Zawitali do nas : Zofia Bolechowska i nieprawdopodobny "Król Gór " : Jan Muskat z Zakopanego. Pan Jan wyszkolił dwa pokolenia taterników, wspina się nadal i ma uczniów . Wytyczył w Tatrach 120 nowych dróg wspinaczkowych, wiele z tych tras po Nim nikt nie był w stanie powtórzyć. Oglądnęliśmy sporo zdjęć dokumentujących Jego osiągnięcia, ale najbardziej nas nurtowało pytanie : jak można tak wiele osiągnąć? Pan Jan zaczął chodzić po górach, a potem wspinać się mając lat 26, bo miał lęk wysokości i chciał się go pozbyć !!!!! Wybierał sobie coraz trudniejsze trasy, czasami wychodził w zwykłym ubraniu bez sprzętu , bez zabezpieczeń !!! Wszyscy Jego uczniowie wracali z gór bez kontuzji, cali i zdrowi, bo zawsze potrafił ocenić na co ich stać.Oczywiście pytaliśmy o sposób odżywiania : w góry zabiera ze sobą słoninę / tradycyjna góralska przekąska od stuleci /, w domu je tak naprawdę raz dziennie, używa dużo olejów /z lnianki, z czarnuszki..../ stosuje zioła rosnące naturalnie. Jest zwolennikiem picia rozpuszczonej wody utlenionej i sody oczyszczonej / nie równocześnie/, stosował kurację metodą dr Clark i inne. Pani Zosia pochodzi z rodziny farmaceutów i zielarzy, świetnie zna się na roślinach , ich zastosowaniu. Troszkę nam opowiadała, ale więcej informacji przedstawi na osobnych warsztatach o ziołach. Już czekamy😁

Warsztaty były o emocjach i właśnie one w nas "buzowały", gdy uczyliśmy się je rozpoznawać. Nie jest łatwo je odróżnić od uczuć i nastrojów.

I tak : emocja jest chwilowa, nagła, powiązana z sytuacją, powstaje w ciałach migdałowatych /są umiejscowione po obu stronach głowy / , uczucie buduje się w czasie, jest złożone, powstaje w płacie czołowym, a nastrój rozciąga się jeszcze dłużej.

Rodzice uczą nas nazywania emocji, a jeżeli nie mamy tego zakodowane, to w późniejszym życiu tą zdolność kształtujemy sami. Występuje 6 zasadniczych emocji, wszystkie pozostałe są ich kombinacją : strach, radość, smutek, złość, wstręt, zaskoczenie. Przyglądamy się naszym emocjom, analizujemy je, zastanawiamy się, co czujemy w ciele i podejmujemy decyzję. Dobrze jest zrobić coś odwrotnego, co przerwie nam " nakręcanie się" np.

ARMILA 2023
2-3 Czerwieca. Przytulamy lub głaszczemy osobę, która nas zezłościła,

b. Przyjmujemy postawę zwycięscy, gdy boimy się czegoś,

c. Obawa przed wystąpieniem minie, gdy wyobrazimy sobie, że przemawiamy przed postaciami z bajki,

d. Atak paniki minie, gdy przeniesiemy swoją uwagę na jakąś prostą czynność i "zakotwiczymy się " w jej wykonywaniu ,może to być zrobienie posiłku, spacer, sprzątanie -cokolwiek, co odwróci nasze myśli,

e. Dziękujemy, że poczekano na nas, gdy się spóźnimy / nie przepraszamy /.

Teraz będziemy uczyć się tych wszystkich zachowań.😁

Na zakończenie mieliśmy możliwość zrelaksowania się przy misach tybetańskich i handpanie, niesamowite wrażenia !!!!

Następnego dnia słuchaliśmy zespołu "Kałe Bałe" w wersji romskiej i polskiej. Dziękujemy.

ARMILA 2023
30 Kwiecien

Zrobiliśmy uczestnikom niespodziankę i zaprosiliśmy piosenkarkę z Czarnej Góry : Teresę Mirgę ze szczepu Bergitka. Przy okazji występu, dowiedzieliśmy się, że Romowie pochodzą z Indii, w Polsce są 4 szczepy , a do Czarnej Góry przybyli w XIV wieku, w tej chwili młodzież opuszcza domy , wyjeżdża poza Polskę i już połowa domów w ich osadzie jest pusta.W części naukowej warsztatów pierwszy wykład dotyczył traum i depresji, temat przedstawiała psycholog Maria Staniszewska / opowiedziała nam też swoją historię /.

"Ciężar" traumy zależy od nas : czy potraktujemy to jako punkt zwrotny w naszym życiu, zastanowimy się, czego mamy się dowiedzieć dzięki niej, co należy zmienić - wtedy trauma nas "wyzwala". Oczywiście to wymaga czasu, przepracowania, oswojenia, boli, często potrzebna jest terapia, zwłaszcza gdy dotyczy schowanych traum z dzieciństwa.Jeżeli tylko cierpimy i nie dopuszczamy do siebie możliwości zmiany w życiu, to często "nieszczęścia chodzą parami " - do skutku. Podstawowym remedium na pożegnanie się z traumą jest PRZEBACZENIE, bez tego nie ma możliwości "wyjścia na prostą"; przebaczamy sprawcy, sobie lub Bogu albo wszystkim / są ludzie, którzy obrażają się na Boga, w przypadku choroby lub odejścia bliskich /. Czasami potrzebna jest hipnoza, by rozpocząć powrót do zdrowia. Jeśli chodzi o depresje, to obserwujmy bliskich, interesujmy się nimi, pytajmy czy nie chcieliby " zniknąć ". Depresja często u nas mylona jest z lenistwem. Nie oceniajmy , tylko podajmy rękę.Temat uzależnień przybliżył nam psychoterapeuta Michał Staniszewski.

Do dawnych "znanych" problemów doszedł nam zakupoholizm, pracoholizm,seksoholizm,internoholizm.... W którym momencie przekroczyliśmy granicę, często nie zauważamy niestety, nasze otoczenie wcześniej widzi problem, niż my.. Po prostu brakuje nam szczęścia i znajdujemy substytuty, które na chwilę go nam zastępują. Co robić ?

Po pierwsze : poszukać, za co powinniśmy być wdzięczni, co już mamy: dziękuję, że żyję, że dobrze się czuję, jestem przystojny, jestem zgrabna, mam rodzinę, pracę, przyjaciół, świeci słońce....Wstając rano , myjąc się, ubierając , przygotowując śniadanie, wymieniajmy za co jesteśmy wdzięczni. Najpierw będzie to jedna rzecz, dwie, a potem nasza lista będzie się wydłużać...Powodzenia😁

Po drugie: podnosić naszą samoświadomość: świadomość samego siebie, zdawanie sobie sprawy z doświadczanych aktualnie doznań, emocji, potrzeb, myśli, swoich możliwości, czy ograniczeń😁

PS. W czasie warsztatów nasunęły nam się dwa spostrzeżenia;

1.przy wychodzeniu z uzależnienia od alkoholu często korzystamy ze wspólnych terapii, ale powtarzanie na meetingach bez końca : JA......ALKOHOLIK koduje nas dalej na nałóg / słowo ma moc ,patrz film SEKRET /,

2.często nie rozumiemy, dlaczego po wielu prześladowaniach przez mężczyznę kobieta od niego nie odchodzi, każdy zna takie przypadki; otóż pierwszy kontakt intymny "pieczętuje "kobietę na tego partnera i potem ona nie potrafi odejść. Na szczęście wiedza i rozumienie tej zależności już ją likwiduje. Mówcie Państwo o tym, ta informacja uwolni dziewczyny.😁

ARMILA 2023
20 Kwiecien

Warsztaty wyjazdowo w budynku #Banku Ziem Górskich Karpatia w Białce Tatrzańskiej, wykład kontynuował profesor Maciej Walczak, tematyka była bardziej skierowana na praktyczne zastosowanie preparatów bakteryjnych firmy #Bactotech. Dużo rozmawialiśmy o problemach z oczyszczaniem ścieków u nas i o uprawie ziemi.


ARMILA 2023
8 Kwiecien

Ponowne spotkanie z pracami Bartka Kolbusza przy udziale innych słuchaczy.
ARMILA 2023
9 Kwiecien

Wieczór Wielkanocny przyniósł nam kolejne warsztaty Armila z Małgorzatą Strzelecką na temat przekonań. Generalnie chodzi o nasze nastawienie : czy traktujemy nasze życie jak piękną przygodę /niepowodzenia nas nie załamują, bo wierzymy, że czekają nas jeszcze wspaniałe rzeczy /, czy jako walkę o przetrwanie/znowu nie wyszło, zawsze jest źle, nic dobrego mnie nie spotka, życie jest beznadziejne, mam dość i poddaję się.../ w zależności , czego oczekujemy, to przychodzi.

Zastanawialiśmy się nad stereotypami rozumienia naszych ról w życiu : kobiety, mężczyzny, rodziców, w związku itd. ,skąd biorą się przekonania i najważniejsze, jak można je zmienić ? może to rodzice nam coś powiedzieli, może w szkole...A gdyby myśleć inaczej ? Wierzyć w coś innego ? Dużo spraw do przemyślenia pozostało nam po spotkaniu.

ARMILA 2023
18 Luty

Tata Bartek Kolbusz nie mógł do nas przyjść, więc jako reprezentantka Rodziny Kolbuszów pojawiła się Emilka z Mamą.Emilka jest też uczennicą "Kenara" w Zakopanem, w klasie o kierunku snycerstwo, ale Jej pasją jest budowanie kostiumów antropomorficznych, takich jak na pokazanym filmiku. Miłośników tego trendu jest okazuje się sporo na całym świecie, ustalają sobie spotkania /w Krakowie na Rynku Głównym zwykle w sierpniu odbywa się Marsz Futrzaków /, w czasie których przebierają się w swoje "ubranka". Wykonanie takiej maski zajmuje nawet do pół roku i jest robione dla konkretnej osoby na wymiar. Emilka pozwoliła niektóre swoje skarby przymierzyć uczestnikom.😁

Potem oglądaliśmy film " Pod prąd" o Bartku, jego historii życia dokumentowanej przerobionymi na dzieła sztuki elementami ze złomu. Pełna nazwa pracowni "Burego" /jak mówią przyjaciele/ to: Mała Manufaktura Radykalnej Metalmorfozy Złomu, robi po prostu cudeńka. Jak wspomniała Żona Bartka : przy pracy ze złomem można w każdej chwili zmienić koncepcję rzeźby, przeciwnie jak to jest z drewnem czy kamieniem, tam każdy ruch jest nieodwracalny, a tutaj najwyżej Bartek tnie i robi jeszcze raz inaczej !

Ostatnia duża praca to oświetlenie nowobudowanego kościoła w Łodzi, gdzie wykorzystał prawdziwy ścigacz rzeczny, dokonał jego metalmorfozy i podwiesił pod sufit. W wolnych chwilach konstruuje np. automaty dla Grolscha, które równocześnie otwierają 120 butelek. Ciekawostką obecnie jest również tworzenie biżuterii z tytanu.Proszę śledzić na Facebooku Manufakturę i cieszyć oko drugim życiem przedmiotów.

ARMILA 2023
3 - 5 Luty

Szalone spotkanie z Małgorzatą Strzelecką
czego tam nie było ! analiza tego co nam się u siebie podoba w wyglądzie, potem u innych ..., postrzeganie siebie i rysowanie swojej postaci.
To nie koniec, bo jeszcze mówiliśmy sobie komplementy / wcale nie jest łatwo je przyjmować ! /, uczyliśmy się wdzięczności dla każdego naszego kawałeczka ciała,bo pędząc przed siebie traktujemy nasz " futerał" jako coś obcego, nie czujemy z nim więzi, a przecież mamy tylko jeden niepowtarzalny egzemplarz i trzeba koniecznie go polubić.

Był także taniec intuicyjny z zamkniętymi oczami, taniec brzucha z brzęczącymi chustami /panowie też trenowali 😁/, relaksacja i wyciszenie. Wspaniale i chcemy więcej.Dziękujemy .


ARMILA 2023

14-15.01.2023r

Odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie : przyjechał do nas Bartek Gajowiec - od 29 lat fizjoterapeuta,konsultant tzw. trudnych przypadków, który zapoznawał nas ze swoją ostatnią książką : "Świat dotyku".

Dowiedzieliśmy się o mechanizmach zapadania na zdrowiu, jak fundujemy sobie spadek formy i w jaki sposób z tego ambarasu wybrnąć. Dla wielu uczestników były to nowości 😁 np. fragment o sercu : "Brak miłości jest podstawowym powodem dysfunkcji czynnościowej serca. Wychwytuje ono z ludzkiego życia lęk i może go w sobie przetrzymywać przez całe lata. Zazwyczaj ma on źródło w tym, co widzimy wokół siebie. Myślę,że tak bardzo trywializowane powiedzenie : 'Czego oczy nie widzą,tego sercu nie żal" - nie zostało wymyślone przypadkiem. "

A potem rada : "Okazujmy sobie serce. Dopuszczajmy do serca miłość, bo ona ma wobec człowieka najlepsze zamiary." I tego życzymy wszystkim. Do zobaczenia na następnych warsztatach.

Zarys tematów warsztatów


ARMILA 2022HOLISTYCZNE POJMOWANIE CZŁOWIEKA


  • 18.09.2022r. Pozytywne myślenie i kreowanie rzeczywistości /filmy Sekret i Nauka cudów.
  • 09.10.2022r. Credo człowieka przyszłości. Przestrzeń wokół nas i tablica marzeń.
  • 13.11.2022r. Zdrowa dieta, test Food Detective, niechciani lokatorzy.
  • 17.12.2022 r. Energetyka w naszym życiu, 7 podstawowych praw. Przegląd różnych sposobów polepszania zdrowia.


Zapraszamy chętnych do brania udziału w spotkaniach, może w podwójnej roli: ucznia i wykładowcy?

Odbyly sie kolejne, czwarte juz, warsztaty a cyklu Armila 2022
17-18 Grudzien 2022
Kolejne spotkania, tym razem gościliśmy Gabrysię Chowaniec z Bukowiny- naszą niedaleką sąsiadkę.Gabrysia kończy naukę w "Kenarze" w tym roku, uczy się budować instrumenty strunowe. Wprowadziła nas w świat nieznany : rodzaje drewna, rezonanse, sukcesy i porażki ,jak budować skrzypce dla wirtuozów a jak do "rąbania"😁Życzymy Jej dalszych sukcesów i wytrwałości w kontynuowaniu nauki.

Profesor Henryk Knapik natomiast przybliżył nam temat hipnozy konwersacyjnej, jak nie poddawać się manipulacjom i naciskom .28.11.2022Dzisiaj powtórkowe warsztaty o dietach, a potem rozpieszczałyśmy się w " domowym spa " pod okiem p. Basi Kalaty, która prezentowała kosmetyki firmy Arbonne . Super sprawa !

Odbyly sie kolejne, juz trzecie, warsztaty a cyklu Armila 2022
12-13 Listopad 2022

12.11.2022

Przyszła uczennica Martyna Staszel z Rodziną, zademonstrowała piękne pejzaże z Tatr, dostała nagrodę z Banku Karpatia.


Potem był poruszany temat interesujący wszystkich :
odżywianie ale w powiązaniu z :
Alergiami, Nietolerancjami - czasami sami coś podejrzewamy, można też zrobić test FOOD DETECTIVE, sprawdzić poprzez biorezonans lub wahadło/ jeśli ktoś uznaje taką metodę /,

Grupą Krwi - temat wraca czasami w mediach, różnice są zasadnicze np. grupa "0" lepiej toleruje mięsa, a grupa "A" nie powinna jeść w ogóle wieprzowiny itd., podobnie różne warzywa czy napoje ,zaskakujące wskazówki..

Dietą Rozdzielczą - ponieważ enzymy trawienne dodają się kolejno do jedzenia w trakcie drogi do żołądka, logiczne jest, by nie robić miksa różnych grup pokarmowych, tylko pomóc organizmowi w przerobieniu tej masy i np. jeść chleb z jarzynką bez wędliny czy sera na śniadanie, albo mięso z warzywami bez ziemniaków na obiad. Jest to trochę trudne do wyobrażenia sobie, bo inaczej jesteśmy nauczeni. Oczywiście Weganie nie mają z tym problemu 😁 Stosowanie diety rozdzielczej przez dwa tygodnie już daje efekty, np. spada poziom cukru lub kończą się problemy jelitowe, a nawet alergie.

Dietą Pięciu Przemian - to już "wyższa szkoła jazdy "; do robionych potraw dodaje się kolejno składniki według żywiołów z jakich pochodzą , np. ziemniaczki : do wrzątku/Ogień/ wrzucamy obrane ziemniaki /Ziemia/, po ugotowaniu odcedzamy, dodajemy masło/Ziemia/, pieprz świeżo mielony /Metal/,odrobinę soli/Woda/,kroplę śmietany lub natkę pietruszki /Drzewo/. Smacznego.Tematem wstydliwym są pasożyty ; mając zwierzęta -podajemy im leki na robaki, jest to traktowane jako normalne,a my udajemy, że nas to nie dotyczy. Jest bardzo dużo profilaktycznych preparatów ziołowych lub ustalone procedury oparte o Pyrantelum.

13.11.2022

Zaskakujące informacje o naszych zmysłach w wykładzie
prof.Henryka Knapika:


Czy widzimy tylko oczami ?
Jak czujemy po zamknięciu oczu ?
Czy możemy słyszeć i mówić równocześnie?
Dlaczego widzimy albo biały albo czarny kolor?

....szkoda, ze Państwa tam nie było...


Odbyly Sie Nasze Drugie Warsztaty Z Cyklu
Armila 2022
08-09 Pazdziernik 2022

08.10.2022

Fengshui to sztuka urządzania mieszkań, domów , ogrodów. Podstawą jest siatka bagua : 9 kwadratów : 3 razy 3.Taki uproszczony schemat "nakładamy " na plan domu czy pokoju .Każdy kwadrat reprezentuje inną stronę naszego życia.Fengshui podpowiada, co zrobić, by to życie było lepsze .Można stosować różne przedmioty lub modyfikować rozkład pomieszczeń. Dobrej zabawy !

09.10.2022

Prof.Henryk Knapik prowadzil swój wykład o " Mowie ciała"

Mieliśmy prezentację prac Marysi Wnuk z "Kenara",wszystkie zachwyciły nas piękną kreską.Marysia jest bardzo utalentowana i pracowita. Została uhonorowana tak, jak poprzednio Jej koleżanka -nagrodam
Zdjęcia przedstawiają niektóre z prac Marysi Wnuk.
Marysia fascynuje się Japonią, na Jej rysunkach widać zainteresowanie kreskówkami z tego kraju ,a od 5 lat uczy się także języka japońskiego.


Rozmawialiśmy o pozytywnym myśleniu i projektowaniu rzeczywistości.

Pozytywne myślenie w pigułce :

a)powszechne w Kosmosie Prawo Przyciągania polega na PRZYCIĄGANIU do nas wszystkiego , o czym MYŚLIMY !

b)procedura przyciągania pozytywnych zdarzeń jest prosta : codziennie WYOBRAŻAMY sobie to co PRAGNIEMY ,

WYWOŁUJEMY w sobie RADOŚĆ,że to już mamy, podtrzymujemy w sobie DOBRY NASTRÓJ do chwili spełnienia marzeń,

c)programujemy się na optymizm, radość,miłość,empatię - będziemy spotykać ludzi podobnych do siebie, przeżywać miłe chwile w rodzinnym gronie i spełniać się w pracy. Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej !!!!

18.09.2022
17.09.2022

Projektowanie rzeczywistości :

polega na wykorzystaniu wzoru : pierwiastek kwadratowy z 1% populacji, czyli np. wioska z 900 osobami mieszkającymi w niej wymaga 3 osób, które w tym samym czasie będą myśleć i czuć tak samo pozytywnie na jakiś temat czy problem, by historia dobrze się skończyła. Dokonywano bardzo dużo prób , doświadczeń i to działa!!! Można prowokowań zdarzenia , uzdrawiać ludzi , szerzyć pokój itd.. Dla całej Ziemi potrzeba około 8000 osób, by wszystko zmierzało w dobrą stronę.

Korzystając z tego prawa rozpoczęliśmy akcję MINUTA DLA POKOJU, prosimy ją propagować.


Z Liceum Plastycznego "KENARA" przyszła z rodzicami Marysia Chowaniec, opowiadała nam o sobie i przedstawila kilka za swoich prac. Za odwagę otrzymała nagrodę od Banku Karpatia i Starostwa Tatrzańskiego.