Szukamy miejsca na ośrodek dla zagubionych we współczesnym świecie ludzi, gdzie pod opieką terapeutów poprzez pracę pomożemy im się odnaleźć. Prosimy o informacje i pomoc w stworzeniu pierwszej przystani "Odnalezieni Ludzie Przyszłości ".

Mamy skutecznych fachowców, współpracujących z naszym stowarzyszeniem w kierunkach, które aktualnie są potrzebne.


Ostatnio dużo słyszeliśmy o przemocy, sprawdziliśmy pomocowe telefony alarmowe / nie jest najlepiej, bo np. "niebieską linię " obsługuje w czasie weekendów 1 osoba, a w tygodniu dwie- na cały kraj ! / i wydrukowaliśmy w postaci ulotek rozdawanych na warsztatach.

Interesujący fragment to :

Czujesz się......

Następny sposób zmniejszania marnowania żywności : aplikacja To Good To Go to usługa z aplikacją mobilną, która łączy klientów z restauracjami i sklepami posiadającymi nadwyżki niesprzedanego jedzenia i formowanego potem w atrakcyjne cenowo paczki ,które się kupuje i odbiera. Usługa obejmuje główne miasta europejskie, a w październiku 2020 roku rozpoczęła działalność w Ameryce Północnej. Proszę sprawdzić i korzystać z takiej możliwości zakupu-sprzedaży w swojej miejscowości, globalnie już ponad 10 milionów ludzi zaangażowało się w tą akcję.

Umieściliśmy na Instagramie podpowiedź na radzenie sobie z trudnymi osobami : trzeba im po prostu przebaczyć a samemu przeprosić . Nie musi to być "twarzą w twarz", można to zrobić w samotności

AKT PRZEBACZANIA


1.Wybaczam wszystkim żywym i umarłym.Wybaczam sobie Bogu, tacie,mamie i...(3 razy). Wybaczam Ci to, że....
2.Proszę o wybaczenie wszystkich żywych i umarłych.Proszę o wybaczenie sobie,Bogu,tacie,mamie i ....(3 razy ).Przepraszam za to,że...
3.I niech w tej sprawie dzieje się dla najwyższego Dobra mojego i wszystkich zainteresowanych. Zgodnie z wolą Boga (3 razy ). Wykonywać z miłością, uczuciem ciepła w sercu.Poprawiają się relacje z osobami, dla których było to zrobione.

Rozpowszechniamy kolejną aplikację do oszczędzania jedzenia #FOODSI : pobierz ją na telefon, poszukaj sklepów i restauracji w pobliżu, wybierz posiłek przynajmniej 50 % taniej lub dołącz do #FOODSI, zostań jej partnerem i witaj nowych klientów.

Rozpoczęliśmy propagowanie idei: MINUTA DLA POKOJU rozsyłając poprzez członków Stowarzyszenia i media społecznościowe apelu o treści: Codziennie o godzinie 22.00 czasu polskiego przypominamy sobie najcudowniejszy moment w naszym życiu, przez chwilę cieszymy się tą radością i bezpieczeństwem w poczuciu łączności ze Światem. Proszę udostępniać i patrzeć na cuda!!!

Propagujemy JADŁODZIELNIE : foodsharing, czyli ideę dzielenia się żywnością zdatną do spożycia, przynoszoną przez mieszkańców do zorganizowanego miejsca, wyposażonego w lodówkę i półeczki na suche produkty i jarzyny.

W większości miast są już takie punkty, teraz otwierają się w mniejszych miejscowościach. Znaleźli się sponsorzy, np. Winiary czy PSE, którzy pomagają finansowo lub sami mieszkańcy "skrzykują się" i działają.

Przynosić wolno:

- produkty, które sam mógłbyś zjeść,
- produkty, które przekroczyły datę minimalnej trwałości - "najlepiej spożyć przed", ale nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia - "należy spożyć do",
- produkty zapakowane lub w pojemnikach.
- wyroby własne, np. ciasto lub zupa starannie i szczelnie zapakowane, z naklejonym opisem potrawy i datą przygotowania,
- sery, jogurty, twarogi.

Nie wolno przynosić:

- surowego mięsa,
- produktów z niepasteryzowanego "surowego" mleka,
- potraw zawierających surowe jaja,
- produktów napoczętych, np. otwartych puszek,
- produktów z oznakami popsucia (nietypowy zapach, kolor, obecność pleśni itp.),
- alkoholu.

NAJPROSTSZY RESET :włączamy ulubioną muzykę, wygodnie siadamy, puszczamy wodze fantazji i marzymy sobie ...