20.01.2024 odeszła od nas na zawsze Bożenka Budzińska: współzałożycielka i dobry duch naszego stowarzyszenia. Świat stał się biało-czarny 😭😭Proponujemy Państwu testy na relacje partnerskie, przeanalizowanie wyników da Państwu więcej informacji o sobie; test zajmuje parę minut, trzeba odpowiedzieć na 30 pytań, a potem policzyć odpowiedzi i zobaczyć, co dla Państwa jest najważniejsze w Waszych związkach / dotyczy to też relacji : rodzice-dzieci/. Wzór pytań pochodzi z książki Garego Chapmana : Języki miłości.

ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY !

WYSIEDLEŃCZY REKORD ŚWIATA

Chcemy nagłośnić temat migracji na świecie, bo ten rok ma być rekordowy : 114 milionów ludzi opuści swoje domy / tylko połowa przemieści się w ramach swojego kraju, reszta będzie przekraczać granice / i potrzebne są rozwiązania globalne , by przerwać tę apokalipsę.

W dniach 13-15 grudnia w Genewie odbędzie się 2 Światowe Forum Uchodźców, łączące rządy, władze lokalne, organizacje, społeczeństwo obywatelskie, prywatne osoby, by znaleźć sposoby, jak pomóc, bo bezwzględnie potrzebna jest szeroka współpraca. Rządy wielu krajów lekceważą problem lub przerzucają odpowiedzialność na sąsiadujące państwa.

Na Podhalu tworzy się obecnie grupa pomocowa wokół p.Zofii Bachledy i lekarki z Fundacji Lekarze Bez Granic : p. Kariny Sasin / pomagała na granicy polsko-białoruskiej /, zbierająca odzież i artykuły pierwszej pomocy dla osób migrujących szlakiem bałkańskim, których możemy spodziewać się w zimie . Telefon kontaktowy 604 124 144 do p. Zofii. Założono też konto na zrzutce.

Łatwo się rządzi zastraszonymi ludźmi, robi to każda władza, bo potrzebuje przerażonych niewolników, a nie szczęśliwych i mądrych indywidualności. Podsuwane są nam rozpaczliwe obrazy, straszne wizje; jesteśmy zmęczeni teraźniejszością i chaosem, nie widzimy pozytywnej przyszłości ; wielu z nas dokonuje samounicestwienia wpadając w nałogi, tracąc pracę, nie ciesząc się darowanym nam życiem !!!!

ZMIENIAMY TO, tworzymy nasz mały spokój w kręgu najbliższych; ufamy , a sprawy bytowe same się rozwiązują w zaskakujący sposób....Odwracamy uwagę od negatywnych doznań, budujemy Rodzinę na empatii, miłości , szacunku; możemy to robić cały czas, nikt nam tego przecież nie zabrania i bez wysiłku przenosimy góry !!!! Szukamy pozytywnych aspektów życia i dzięki temu bardzo dużo dobrego robimy dla siebie i bliskich. Uśmiechamy się na przekór .... wszystkiemu !!!


1. Nigdy nie przekraczaj własnych granic aby zadowolić faceta. Pracuj nad byciem silną emocjonalnie.

2. Nie buduj swojej własnej wartości na podstawie mężczyzn. Twoja wartość nie zależy od tego z kim się spotykasz. Jeśli będziesz potrzebować faceta by czuć się pewnie i bezpiecznie, bedziesz zdesperowana jako singielka. Nie pozwól stereotypom decydować o twoim życiu.

3. Bądź trudna do zdobycia. Nie mowa tutaj o odpisywaniu 30 minut później, ale o pewności siebie. Skup się na sobie i swoich zainteresowaniach, edukacji, karierze, rodzinie. Kiedy bedziesz żyć jak kobieta sukcesu, będziesz przyciągać mężczyzn wartych uwagi.

Dziewczyńskie porady I:
Jak sprawić, by mężczyzna zwracał na Ciebie uwagę?

4. Nie musisz być konwencjonalnie atrakcyjna, żeby przyciągać mężczyzn. Ubieraj się dla siebie, tak aby czuć się pewnie. Pewne siebie kobiety przeciągaja pewnych siebie mężczyzn.

Dziewczyńskie porady II:
7 oznak, ze to mężczyzna nie dla Ciebie!

1. Oczekuje, że będziecie się dzielić wydatkami 50/50.
Społeczeństwo wciąż nie traktuje kobiet na równi. Kobiety wciąż średnio zarabiają mniej niż mężczyźni, lecz wydatki kobiet są czesto wyższe. Jeśli mężczyzna chce dzielić wszystko na pół świadczy to o braku świadomości społecznej a czasem też o skąpstwie.

2. Sprawia, że czujesz się jak wariatka gdy chcesz zobowiązań w związku.
Ten punkt może dotyczyć: chęci posiadania dzieci, decyzji z narzeczeństwie, ślubie, zamieszkaniu razem. W tych sprawach opinia każdej ze stron jest ważna tak samo.

3. Wystawia Cię, znika, nie można na niego liczyć.
Jeśli mężczyzna nie dotrzymuje obietnic, możesz być pewna, że nie jest to osoba godna Twojego czasu. Zasługujemy na kogoś, kto będzie poświęcał nam czas i uwagę.

4. Nie ma żadnych innych zainteresowań oprócz oglądania meczu, picia piwa i graniu w gry. Mówimy tu o osobie, która nie ma głębi.

5. Nie posiada podstawowych cech gentlemana:
Nie otwiera drzwi, nie odsuwa krzesła, nie zaoferuje ci swojej kurtki gdy jest zimno. Jeśli mężczyzna nie zwraca uwagi na twoje potrzeby i zachowuje się nonszalancko, jest samolubny w łóżku. Te "małe" rzeczy świadczą o tym jakim jest człowiekiem.

6. Próbuje Cię zmanipulować, obraża cię lub poniża np. "jesteś materialistką", "wróć do kuchni". Takie słowa, wypowiedziane nawet w żartach, świadczą o braku szacunku do Ciebie. Uważaj na mężczyzn którzy reagują agresją, kiedy stawiasz granice w związku.

7. Jest imprezowiczem.
Jeśli Twój partner nie potrafi wytrzymać jednego weekendu bez swoich kolegów i wyjścia na imprezę, pomyśl o przyszłości waszego związku.

REMEDIUM na teraźniejszość :
-uśmiech,nawet sztuczny 1-2 minuty, bo kodujemy się, że wszystko jest ok
-nucimy ulubioną melodię,
-tworzymy swój rytuał : picie herbaty, spacer, pasjans, porządki...cokolwiek ,co oderwie nas od myślenia o problemach,
-uczymy się kontemplować, wyciszać się, medytować 15 minut,
-przywołujemy dobre wspomnienia,
-łapiemy dosłownie każdą sekundę radości i szczęścia !!

Ostatnie ostrzeżenie dla ludzkości - napisał p. Tomek Kuliś nagramy.pl

"Raport IPCC z 21 marca alarmuje - ocieplenie klimatu zaostrza się, a ludzkość nie jest już w stanie uniknąć jego dotkliwych skutków w najbliższych dziesięcioleciach, takich jak susze, powodzie, pożary. Jeśli nie przeprowadzimy ambitnych i nagłych pro-ekologicznych zmian w gospodarce światowej, w miarę bezpieczna granica wzrostu temperatury, czyli 1,5 ̊C, może być przekroczona nawet krótko po 2030 roku. Do końca wieku temperatura może się podnieść aż o 3-4 ̊C, co doprowadzi do katastrofy i niespotykanej dotąd fali migracji. Przegraliśmy bitwę o klimat - ale jeszcze nie wojnę. Możemy wciąż znacząco zmniejszyć skalę ocieplenia i bolesność jego skutków. Zdaniem twórców raportu każde działanie jest warte podjęcia, bo ograniczenie ocieplenia nawet o 0,1 ̊C przyniesie odczuwalną różnicę w postaci łagodniejszego przebiegu kryzysu klimatycznego. Raport wskazuje, że należy skupić się na odejściu od węgla, rozwoju odnawialnej energii, zmianie stylu życia i zachowań konsumenckich. Każde takie działanie zmniejszy ocieplenie klimatu.

Teoretycznie wszystko to wiemy, a co robimy ?

EMPATYZMJako alternatywa dla demokracji i innych form ustrojowo-systemowych Empatyzm pochodzi od słowa empatia, czyli zauważania drugiej istoty w powiązaniu z Naturą i ekologią, pojęcie to jest blisko powiązane z holistycznym spojrzeniem na człowieka jako połączenia ciała i ducha. Ogólne ramy tego nowego spojrzenia na społeczeństwo wyglądają następująco :

  • Polityka: wszystkie partie współpracują ze sobą, wyznaczają sobie wspólne cele do osiągnięcia, budują przyszłość, zważając na dobro każdego człowieka w jego aspekcie społecznym i socjalnym.
  • Edukacja: każdy ma dostęp do wiedzy i nauki bez względu na wiek, już na etapie przedszkoli i nauczania początkowego odkrywamy talenty dzieci i w dalszej edukacji rozwijamy je, by w przyszłości praca zawodowa opierała się na predyspozycjach, sprawiała radość i satysfakcję, do szkół wprowadzamy techniki relaksacyjne i naukę radzenia sobie ze stresem, a także uczymy budować kontakty międzyludzkie
  • Nauka: placówki naukowe podporządkowane są ochronie środowiska : przyrody ożywionej i nieożywionej, wytyczane są nowe szlaki rozwoju, które nie zakłócają przyrody,
  • Gospodarka: wszystkie firmy budują dobro społeczeństwa, pomagając sobie nawzajem, dobrze traktując kontrahentów, dostawców i pracowników, powstają nowe formy działalności gospodarczej oparte na współpracy i uczciwym podziale zysków
  • Rolnictwo: uprawy ekologiczne, płodozmian, wykorzystanie preparatów bakteryjnych i nawożenia naturalnego w celu podniesienia plonów, lepsze wykorzystanie istniejących areałów , zalesianie
  • Społeczeństwo: uczenie się konsekwencji podejmowanych decyzji /zanim powiesz lub zrobisz, to pomyśl /, poszerzenie świadomości o swoim miejscu w zbiorowości, budowanie przyjaźni i związków na podobieństwach, nowe spojrzenie na rolę mężczyzny/ wspierającą / i kobiety /budującą
POBUDKA DLA NASZYCH MĘŻCZYZN !!!
Jesteście ostoją i bazą dla Waszych żon, dzieci, rodzin,
Dajecie poczucie bezpieczeństwa, wspieracie,
Spełniacie się w roli opiekunów i strażników wartości,
Wyciszacie swoje ego i tzw. męskość, by służyć najbliższym/ to nie
poniżanie, tylko okazywanie szacunku ! /,
Przestaliście walczyć a zaczęliście rozumieć i współpracować,
Tworzycie Rodziny oparte na miłości i empatii,
Dzięki takim Wam nadal nazywamy się LUDŹMI.

Planeta Ziemia
Każda planeta ma swoje prawa istnienia. Posiada swoje skarby natury a życie na niej jest darem, który musi być podporządkowany jej prawom.
Jesteśmy na jej łasce.
To my jako użytkownicy musimy się podporządkować, szanować jej prawa, gdyż pozwoliła nam się na niej naradzać i żyć.
Nie jest naszą własnością. Nie możemy jej kupować ani być jej okupantem.
Jest naszym hotelem, statkiem kosmicznym przemieszczającym się w przestrzeni tego wszechświata, galaktyki, wreszcie systemu słonecznego. Korzystając z jej dóbr żyjemy spełniając wszystkie swoje potrzeby.
Daje nam przygodę Życia, które powinno być cudowną radością.
Od nas zależy jej piękno i harmonia Natury oraz całej przyrody.
Niewłaściwe korzystanie z jej zasobów może doprowadzić do naszego samounicestwienia, gdyż niszczymy to wszystko co podtrzymuje na niej nasze życie oraz życie natury ożywionej.
Musimy o nią dbać oraz przestrzegać praw życia na niej obowiązujących.
WSPIERAJMY JĄ I SZANUJMY.
ZRÓBMY TO DLA SIEBIE.

Jesteśmy teraz jak marionetki na sznurkach, gdy ich animator znika : przerażeni, opanowani lękami o egzystencję, uśpieni w działaniu i zniechęceni do pomagania innym. Zagubiliśmy zdolność przewidywania konsekwencji naszych czynów, a zwłaszcza nie potrafimy dokonywać wyborów politycznych; nie wiemy, czego możemy się spodziewać w przyszłości po takiej lub innej naszej decyzji. Boimy się zmian , odkładamy sprawy na potem....Niewolnicy czekający na wytyczne. A może sami coś wreszcie zmieńmy?!

Ludzie, obudźcie się! odszukajcie u siebie empatię i życzliwość, a one pomogą w podejmowaniu dobrych decyzji. Każdy wybiera : czy kierować się w życiu miłością i przyjaźnią, czy zazdrością i niechęcią / a te uczucia są blisko siebie ! /. Analizujmy nasze życie, odpowiedzmy sobie na pytanie : Czy jestem szczęśliwy, co daję od siebie swojej Rodzinie i innym? Uczmy się bliskości, odbudujmy radość , poczujemy się wtedy spełnieni i wolni. Z dawania rosną skrzydła!